Sportowa Olimpiada Przedszkolaków

Grupa Piratów w dniu dzisiejszym brała udział w Sportowej Olimpiadzie Przedszkolaków.
Ceremonia otwarcia olimpiady rozpoczęła się od parady wszystkich przedszkoli zebranych na owej imprezie, odsłuchaniu hymnu olimpijskiego oraz na wypowiedzeniu olimpijskiej przysięgi.

Piraci musieli zmierzyć się z kilkoma konkurencjami t.j. podawanie piłki nad głową oraz między nogami, przejście przez szarfy, rzucanie do celu, bieg sztafetowy miedzy pachołkami, toczenie piłki, skoki przez drabinkę. Nasi sportowcy dzielnie walczyli do samego końca nie zapominając, iż to nie wygrana jest najważniejsza lecz dobra zabawa 🙂

Dzięki swojej współpracy, determinacji i uśmiechom Piraci zdobyli dziś 1-sze miejsce, z którego ogromnie się ucieszyli <3. Zostali nagrodzeni pucharem oraz złotymi medalami 🙂 Czy wiesz... ? - że najbardziej znany ze wszystkich symboli olimpijskich to flaga olimpijska ? - że Pierre’a de Coubertina to twórca nowożytnych igrzysk. Pięć różnokolorowych przecinających się kół symbolizuje zarazem różnorodność, jak i jedność ludzi zamieszkujących Ziemię. Dodatkowo kolory te zostały dobrane tak, by każdy z nich pojawiał się przynajmniej raz na jakiejś fladze państwowej. Flaga olimpijska wciągana jest na maszt podczas ceremonii otwarcia igrzysk. - że koła oznaczają też 5 dyscyplin sportowych w starożytności: stadion, skok w dal, rzut dyskiem, rzut oszczepem oraz zapasy.

Skip to content