Pożegnanie z Panią Jesienią

W sali Rybek znaleźliśmy tajemniczy list, który ”doprowadził” nas do przedszkolnej szatni. Podążając za ścieżką wyznaczoną przez żółte liście dotarliśmy do drewnianego domku w przedszkolnym ogrodzie. Tam zauważyliśmy przyklejoną białą kopertę, a w niej takie oto słowa:

” Kochane dzieci, piszę do Was, ponieważ zbliża się zima i dlatego będę musiała odejść. Jednak zanim to zrobię, chciałabym zabrać Was w magiczną podróż, podczas której przypomnicie sobie moje dary oraz pomożecie przygotować mi coś wyjątkowego. Aby dojść do kolejnych kopert z zadaniami podążajcie za ścieżką wyznaczoną żółtymi liśćmi. Życzę Wam powodzenia i mam nadzieje, że szybko się zobaczymy”.
Pani Jesień

Po przeczytanym liście wyruszyliśmy w dalszą podróż.  Na swojej drodze, znaleźliśmy wiele zadań, z którymi świetnie sobie poradziliśmy. Pani Jesień przygotowała nam kilka zagadek, które bardzo szybko odgadliśmy. Nie zabrakło też zadania związanego ze śpiewem i wierszem.  Przypomniała nam również, że szczególnie zimą trzeba też dbać i dokarmiać ptaki, dlatego też zostawiła nam kilka przysmaków, które wsypaliśmy do karmników. Najfajniejsze zadanie jednak czekało nas w naszej sali. Po szybkim powrocie do szatni, już nie mogliśmy doczekać się zabawy w prawdziwych malarzy. Przy energicznej muzyce z pędzlem w ręku projektowaliśmy nowe suknie dla Pani Jesieni.

Pożegnania zawsze są smutne, lecz niedługo znów się spotkamy i wtedy wręczymy jej nowe piękne jesienne suknie…

Skip to content