Kadra przedszkola

mgr Barbara Lubrycht

DYREKTOR PRZEDSZKOLA

Nauczyciel dyplomowany z wieloletnim stażem pedagogicznym. Od 35 lat jest Dyrektorem naszego przedszkola. Tutaj realizuje swoją misję służenia najmłodszemu pokoleniu. Nieustannie tworzy jak najlepsze warunki rozwoju każdego dziecka. Jest wyjątkowo wrażliwa i empatyczna w stosunku do każdego człowieka, zwłaszcza tego najmniejszego. Jest bardzo dobrym organizatorem i gospodarzem naszej placówki, ciągle coś remontuje, modyfikuje, maluje, aby nasze przedszkole było coraz ładniejsze. Troszczy się o jak najlepszy wizerunek naszej placówki, z którą jest związana całym sercem. Pracy na rzecz dzieci i przedszkola poświęca bezgranicznie swój czas. W jej pamięci mieszczą się już tysiące imion dzieci, z którymi miała przyjemność pracować.

GRUPA I "DELFINKI"

Małgorzata Jędrzejewska

nauczyciel

Anna Chmielewska

nauczyciel kontraktowy. Z naszym przedszkolem związała się od września 2018 roku. Ukończyła Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz Studia Podyplomowe na kierunku „Edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna”. Nieustannie pogłębia doświadczenia zawodowe poprzez udział w różnych kursach i szkoleniach. Jest uzdolniona plastycznie. Praca z dziećmi daje Jej ogromną satysfakcję każdego dnia. Do każdego dziecka podchodzi indywidualnie uwzględniając jego możliwości. Widząc, jak się rozwijają i cieszą każdą chwilą spędzoną w przedszkolu wie, że jej praca ma sens. Zadowolenie i uśmiech dziecka jest najlepszą nagrodą jaką można otrzymać.

Iwona Makowska

pomoc nauczyciela. Najpierw udzielała się w przedszkolu jako rodzic, jest mamą Kuby i Agnieszki – naszych absolwentów. Od 13 lat troszczy się o dzieci, które są nam powierzone. Jest miła i wrażliwa, dostrzega potrzeby każdego człowieka, a zwłaszcza małego dziecka. Jest honorowym dawcą krwi. Uwielbia zwierzęta i w domu ma ukochanego pieska i trzy koty.

Joanna Hewelt

pracownik obsługi.

GRUPA II "RYBKI"

Małgorzata Kryszczak

nauczyciel dyplomowany. Jest nauczycielem z 34-letnim stażem pracy. Ukończyła Studium Wychowania Przedszkolnego oraz studia magisterskie na kierunku: pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna. Stara się, żeby każdy dzień w przedszkolu był dla dzieci atrakcyjny, żeby w trakcie wesołej zabawy zdobywały nowe wiadomości i umiejętności, ale przede wszystkim, żeby czuły się szczęśliwe i bezpieczne. Praca z dziećmi, ich uśmiech a przede wszystkim postępy jakie osiągają, niezmiennie sprawiają wiele radości, zadowolenia i satysfakcji z wykonywanej pracy. Wolny czas lubi spędzać z rodziną, spacerować brzegiem morza. Uwielbia czytać dobre książki i tą pasją stara się zarazić również dzieci.

Justyna Świetlik-Bałon

nauczyciel mianowany. Ukończyła Akademię im. Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy na kierunku pedagogika oraz studia podyplomowe na kierunku edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna. W przedszkolu pracuje od marca 2012 r. Nieustannie poszukuje nowych i ciekawych pomysłów na twórcze zabawy z dziećmi. Lubi czytać książki i na co dzień stara się zainteresować dzieci bogactwem dostępnej literatury, współpracuje z Biblioteką Miejską na Oksywiu. Posiada dodatkowe kwalifikacje w zakresie terapii pedagogicznej, co wykorzystuje w codziennej pracy – prowadząc na terenie przedszkola terapię pedagogiczną. Ukończyła również szkolenie I i II stopnia w zakresie terapii ręki. Chciałaby, aby dzieci czuły się w przedszkolu bezpieczne i szczęśliwe.

Iwona Ziober

pracownik obsługi. Pracuje w naszym przedszkolu od 12 lat. Dużo wcześniej przyprowadzała do nas swoje dzieci. Jest bardzo uczynna i miła zarówno do dzieci jak i pozostałych pracowników. Cechuje Ją duża wrażliwość, kulturalna w stosunku do rodziców.

GRUPA III "ŻEGLARZE"

Dorota Sikorska

nauczyciel dyplomowany. Jest nauczycielem z 31-letnim stażem pracy. Od 1-go września 2015 roku pełni również obowiązki wicedyrektora przedszkola. Ukończyła Studium Nauczycielskie, studia magisterskie na Uniwersytecie Gdańskim na Wydziale Nauk Społecznych na kierunku Pedagogika w zakresie nauczania początkowego i wychowania przedszkolnego oraz na Wydziale Chemii Uniwersytetu Gdańskiego studia podyplomowe w zakresie ekologii, etyki i techniki. Posiada dodatkowe kwalifikacje w zakresie terapii pedagogicznej. Ukończyła szkolenie I i II stopnia w zakresie terapii ręki. Jest niezwykle twórczym nauczycielem, uzdolnionym plastycznie. Jest autorką przedszkolnej strony internetowej. Jest bardzo zaangażowana w pracy z dziećmi, podejmuje wiele działań wspólnie z nimi, rodzicami i środowiskiem lokalnym. Pragnie, aby dzieci czuły się w przedszkolu jak w domu: bezpieczne i szczęśliwe.

Katarzyna Krynicka

nauczyciel

Ewa Terebus

pracownik obsługi. Z naszym przedszkolem związała się najpierw jako rodzic, od września 2013 roku została naszym pracownikiem. Jest bardzo miła dla dzieci, zauważa ich codzienne potrzeby i problemy. Cechuje ją duża wrażliwość. Jest bardzo zaangażowana w codzienne wykonywanie swoich obowiązków.

GRUPA IV "PIRACI"

Dorota Bielawska

nauczyciel kontraktowy. W zawodzie nauczyciela pracuje 11 lat. We wrześniu 2018 roku rozpoczęła pracę w naszym przedszkolu. Ukończyła Akademię Pomorską w Słupsku na kierunku ‘pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna z terapią pedagogiczną. Chciałaby pogłębiać doświadczenie zawodowe poprzez udział w różnych kursach i szkoleniach dla nauczycieli. Ukończyła kurs I i II stopnia w zakresie terapii ręki. Rozwój i dobro dziecka są dla Niej najważniejsze. Chciałaby, aby dzieci czuły się w przedszkolu bezpieczne i szczęśliwe.

Marta Sikorska

nauczyciel stażysta. Z naszą placówką związana jest od wielu lat. Najpierw sama uczęszczała do naszego przedszkola, a obecnie od 1 września 2019 roku została naszym pracownikiem. Stara się pogłębiać doświadczenia zawodowe poprzez udział w różnych kursach i szkoleniach. Jest miła, wrażliwa, zawsze uśmiechnięta. Stara się dostrzec potrzeby każdego małego dziecka.

Sylwia Kasperska

pracownik obsługi. Pracuje w naszym przedszkolu od grudnia 2014 roku. Jest bardzo miła, zawsze uśmiechnięta do dzieci, jak i do pozostałych pracowników przedszkola. Zauważa codzienne potrzeby i problemy najmłodszych przedszkolaków, zaspakajając je w miarę swoich możliwości.

GRUPA V "MARYNARZE"

Zdzisława Nowecka

nauczyciel dyplomowany, ukończyła Wyższą Szkołę Pedagogiczną im. J. Kochanowskiego w Kielcach, studia podyplomowe w zakresie logopedii, emisji i higieny głosu, kształcenia zintegrowanego na Uniwersytecie Gdańskim oraz wychowania przedszkolnego. W Przedszkolu Nr 35 „Pod Żaglami” pracuje 28 lat. Od wielu już lat prowadzi w naszym przedszkolu terapię logopedyczną. W pracy z dziećmi, jak i w życiu kieruje się sentencją „Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu”.

Joanna Urban - Bentkowska

nauczyciel dyplomowany. Legitymuje się 17-letnim stażem pracy, z czego 14 rok w Przedszkolu Nr 35 „Pod Żaglami”. Wykształcenie wyższe pedagogiczne: ukończone 5-letnie studia magisterskie na kierunku Edukacja Elementarna na Uniwersytecie Opolskim oraz dwuletnie Podyplomowe Studium Logopedii i Terapii Pedagogicznej również w Opolu, a także kurs I stopnia Ruchu Rozwijającego W. Sherborne. W codziennej pracy wykorzystuje metody angażujące dziecko tj.: pedagogikę zabawy, metodę dobrego startu, ruch rozwijający. W pracy z dziećmi największy nacisk kładzie na ich bezpieczeństwo, a także na konsekwentne przestrzeganie zasad.

Anna Piątkowska

pracownik obsługi

INNI PRACOWNICY PRZEDSZKOLA

Mariola Masternak

INTENDENT PRZEDSZKOLA

Pracę na tym stanowisku rozpoczęła w styczniu 2011 roku. Karmiąc najmłodszych, zna odpowiednie przepisy i ściśle ich przestrzega. Praca intendenta wiąże się z ogromną satysfakcją, gdy widzi się uśmiechnięte i zadowolone dzieci po smacznym i zdrowym posiłku. Jest osobą bardzo życzliwą, zawsze uśmiechniętą, a przy tym gospodarną i uczynną.

Tomasz Kryszczak

KONSERWATOR PRZEDSZKOLA

Pracuje z nami już od lutego 2018 roku. Jest złotą rączką, wykonuje bardzo wiele różnorodnych prac, aby nasze przedszkole funkcjonowało bezpiecznie i w estetycznych warunkach.

Jolanta Szmidtka

Szefowa kuchni. Najpierw do przedszkola przyprowadzała swoje dzieci i tak Jej się spodobało, że teraz sama codziennie przychodzi. Jest bardzo pracowita i operatywna, z wielkim zaangażowaniem pracuje na rzecz dzieci. Piecze bardzo pyszne ciasta, które zajada się z przyjemnością.

PERSONEL KUCHENNY

Renata Stobiecka

Pomocnik kucharki. Pracuje z nami od kilku lat, ale bardzo dzielnie sobie radzi w ogromnej kuchni. Troszczy się o jakość i estetykę posiłków, piecze pyszne drożdżowe ciasta. Zna po imieniu każde dziecko, dla każdego jest bardzo życzliwa i bardzo uśmiechnięta.

Angelika Mrozewska

Pomocnik kucharki. Pracuje z nami od pięciu lat. Niezwykle spokojna i wrażliwa osoba, z wielkim sercem i oddaniem pracuje na rzecz najmłodszych dzieci – pomaga w przygotowaniu bardzo smacznych posiłków. Jest osobą bardzo życzliwą i zawsze uśmiechniętą.

Skip to content